Vitrebond™
Склоіномерний прокладочний матеріал світлового затвердіння
Vitrebond™ - гібридний склоіномерний прокладочний матеріал з подвійним механізмом полімеризації:
- фотополімеризація
- стеклоиономерная реакція
Використання матеріалу Vitrebond™ як тонкошарової (лайнерною) прокладки дозволяє:
- Захистити пульпу від хімічних подразників
- Знизити негативний вплив полімеризаційного стресу на тканини зуба
Переваги:
- Активне пролонговану виділення фтору
- Чудове крайове прилягання
- Міцна хімічна зв'язок з дентином (у т. ч. патологічно зміненим)
- Висока біосумісність
- Рентгеноконтрастность
- Матеріал відразу після фотополімеризації можна протруювати ортофосфорною кислотою
Призначення:
Склоіномерний пломбувальний матеріал Vitrebond™ рекомендований для використання у наступних випадках:
- Накладення лайнерною прокладки при середньому карієсі у пацієнтів з проблемною порожниною рота
- Накладення лайнерною прокладки під композитну пломбу в каріозну порожнину з високим З-фактором
- Накладання ізолюючої прокладки при глибокому карієсі для попередження руйнування лікувального прокладочного матеріалу компонентами адгезивної системи
- Накладення лайнерною прокладки під композитну пломбу, якщо лікар планує закінчити лікування зуба в одне відвідування
Малий набір
1 флакон з порошком (4,5 г),
1 флакон з рідиною (2,75 мл),
1 блокнот для замішування (7,5х8 см)
1 ложечка для дозування
VITREBOND (3M)
Светоотверждающий иономерный матеріал
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
1. У складі містить порошок і рідину.
ПОРОШОК - світлочутливий фтороалюмосиликат.
РІДИНА - світлочутлива полищелочная кислота - светоиономер, володіє високою адгезією до тканин зуба, вивільняє фтор, володіє відмінною біосумісність.
2.VITREBOND призначений для крайового та основного приміщення під композити, амальгаму і кераміку
УВАГА: VITREBOND містить двагидроксиэтилкрилит, що може викликати алергію. Користуйтеся рукавичками. При попаданні на шкіру або в очі - промити великою кількістю води. При попаданні на рукавички - знищіть їх.
РОБОТА
1.VITREBOND не предначначен для прямого покриття пульпи, її необхідно захистити за допомогою гідроксиду кальцію.
2. Використання тонкошарових очищувачів, наприклад, таких як розчини на полиакрилатной кислоти, призводить до зменшення адгезії.
3. Щоб не допустити деактивації компонентів, необхідно відразу після вживання щільно закривати баночки з матеріалом.
4. Перед роботою струсити баночку з порошком, щоб надати йому сипучість.
5. Наповнити ложечку порошком без переповнення. Висипати на смужку для змішування.
6. Видавити краплю рідини на смужку для змішування. Така пропорція порошку і рідини (1,4/1) є оптимальною.
7. Пропорції варіюються від 1,4/1 до 1/1,4. Інші пропорції не рекомендуються.
8. За 10-15 сек. змішати порошок і рідину в однорідну масу. Вона повинна мати блискучу поверхню.
9. Ретельним перемішуванням можна скоротити робочий час.
10. Для збільшення робочого часу необхідно зменшити випаровування з суміші при перемішуванні, тому площа для змішування на смужці повинна бути не більше 2,5 см. кв.
11. Нанести суміш на поверхню дентину, використовуючи аплікатор з круглим кінцем. Сусідні зуби повинні бути захищені гумовими перемичками.
12.VITREBOND при кімнатній температурі має робочий час від 40 сек. до 2 хв. Із збільшенням температури робочий час зменшується.
13. Светоотверждение провести протягом 30 сек. Краща адгезія і більш щільне покриття виходить при пошаровому нанесенні VITREBOND. Кожні злий 1,5-2 мм. затвердне протягом 30 сек.
14. З VITREBOND для бондингу використовувати скотчбонд-адгезив.
ЗБЕРІГАННЯ
VITREBOND необхідно зберігати при кімнатній температурі в темному місці при щільно закритих кришках.
Single Bond™ (3М)
Стоматологічна адгезивна система
Загальні відомості:
Адгезивна система ЗМ Single Bond™ являє собою ефективний і простий у застосуванні комплекс матеріалів для бондингу до вологих поверхнях. Система має широкий спектр застосування: проста постановка пломб з композиту (всі класи порожнин), адгезія порцеляни, маталла, амальгами, зниження чутливості в області кореня і бондінг фарфорових фасеток (з використанням композиційного цементу ЗМ Opal і керамічного праймера ЗМ Scotchbond).
У комплект системи входять два основних компоненти: флакончик з светоотверждаемым адгезивом і два шприца з протравочным гелем на основі фосфорної кислоти. При протруєнні обов'язковою умовою є нанесення адгезиву на емаль і дентин.
Рекомендації:
У разі глибоких порожнин I і II класу слід використовувати светоотверждаемую іономерную прокладку Viterbond, причому в разі розкритої пульпи, під прокладку необхідно нанести невелику кількість гідроксиду кальцію. Адгезив ЗМ Single Bondволодіє високою міцністю склеювання як з протравленою, так і з непротравленной склоіономерної прокладкою Viterbond.
Попереднє протравлювання поверхні є обов'язковою умовою нанесення адгезиву на емаль і дентин. Надлишки вологи після промивання видаляють тампонами, залишаючи промиту поверхню зволоженою.
Адгезнв ЗМ Single Bond не вимагає збовтування перед застосуванням.
Адгезив наноситься на попередньо промиту і протравлену поверхню в два шари, після чого підсушується протягом 2-5 секунд і затвердне світлом протягом 10 секунд. Зазначений час светоотверждения передбачає використання фотополимеризующей лампи ЗМ або будь-якої іншої лампи порівнянної потужності. Необхідно регулярно перевіряти інтенсивність світлового потоку використовуваних ламп з допомогою спеціальної апаратури.
Повітря для висушування адгезиву не повинен містити суспензій води і масел.
Пряме пломбування невеликих порожнин светоотверждаемым композитом:
1. Ізоляція: В якості ізолюючого матеріалу рекомендується використовувати коффердам.
2. Підготовка порожнини: Видалити мінімально можливу кількість зубної тканини.
3. Протруювання: Нанести на емаль і дентин протравлювальний гель Scotchbond, зачекайте 15 секунд і промивати протягом 10 секунд. Надлишки вологи видалити тампоном, залишивши поверхню зволоженою.
4. Нанесення адгезиву: На протруєне емаль і дентин нанести пензлем два шару адгезиву Single Bond, висушити протягом 2-5 секунд і витримати під світлом протягом 10 секунд.
5. Установка, затвердіння і обробка пломби: Діяти згідно інструкцій виробника матеріалу. Пряме пломбування некаріозних пришийкових порожнин светоотверждаемым композитом:
Для реставрації некаріозних пришийкових порожнин необхідно попередньо зачистити область ерозії водною суспензією пемзи. Використання профілактичних паст з вмістом олії не допускається.
Подальші дії виконуються відповідно до пп. 1-5 (див. вище), за винятком того, що підготовка порожнини по п. 2 обмежується скошуванням емалі навколо ерозії. Бондінг фарфорових фасеток 1. Обробка силаном: Внутрішня поверхня фасетки повинна бути попередньо оброблена плавиковою кислотою (HF) в лабораторії. Покрити поверхню фасетки керамічним праймером Scotchbond (кат.№ 2721) і просушити протягом 5 секунд.
2. Заздалегідь препаровані зуби зачистити суспензією пемзи, промити і висушити.
3. Приміряти фасетки. Після примірки відокремити сусідні зуби за допомогою прозорих матричних смуг.
4. Протруювання: Покрити емаль і дентин в порожнині протравочным гелем Scotchbond, почекати 15 секунд і промивати протягом 10 секунд. Надлишки вологи видалити тампоном, залишивши поверхню зволоженою. Для зубів, препарованих без застосування бору, час протруєння слід збільшити на 15 секунд.
5. Нанесення адгезиву: На протруєне емаль і дентин нанести пензлем два шару адгезиву Single Bond і висушити протягом 2-5 секунд. Светооблучение адгезиву в цьому випадку не проводиться.
6. Нанесення адгезиву на фасетку: На протруєне і силанизированные поверхні фасеток нанести пензлем один шар адгезиву Single Bond і ретельно висушити. Светооблучение адгезиву не проводиться.
7. Нанесення цементу на фасетку: Внутрішню поверхню фасетки покрити композиційним цементом ЗМ Opal.
8. Установка і фіксація фасетки: обережно встановити фасетку за місцем і видалити надлишки цементу по краях. Првести опромінення кожної області фасетки згідно з інструкціями виробника цементу. При цьому рекомендується починати світлову обробку з приясневої області, переходячи до тіла зуба і потім до ріжучого краю. Під час светоотверждения не допускається зіткнення світловода з поверхнею фасетки.
Пломбування поверх композитних і амальгамний пломб:
1. Ізоляція: В якості ізолюючого матеріалу рекомендується використовувати коффердам.
2. Насічка старої пломби: "Загрубити" поверхню існуючої пломби алмазним бором або піскоструминним апаратом.
3. Протруювання: Покрити емаль і дентин порожнини протравочным гелем Scotchbond, почекати 15 секунд і промивати протягом 10 секунд. Надлишки вологи видалити тампоном, залишивши поверхню зволоженою.
4. Нанесення адгезиву: На протруєне емаль і дентин нанести пензлем два шару адгезиву Single Bond, висушити протягом 2-5 секунд і витримати під світлом протягом 10 секунд.
5. Маскування: При пломбуванні поверх амальгами, нанести на металеву поверхню тонкий (0,25-0,5 мм) шар Маскувального Агента ЗМ відповідного відтінку і провести Светооблучение кожного шару протягом 20 секунд.
6. Встановлення пломби: Діяти згідно інструкцій виробника матеріалу.
Лагодження фарфорових протезів:
1. Ізоляція: В якості ізолюючого матеріалу рекомендується використовувати коффердам.
2. Підготовка: Зачистити відновлювану поверхню порцеляни суспензією пемзи, промити і висушити, після чого "загрубити" алмазним бором або піскоструминним апаратом. При цьому необхідно повністю видалити зруйнований фарфор, скосити краю і зняти глянсову поверхню на I мм від краю.
3. Протруювання: Покрити усі поверхні протравочным гелем Scotchbond, почекати 15 секунд і промивати протягом 10 секунд.
4. Обробка силаном: Покрити протравлену поверхню керамічним праймером Scotchbond (кат.№ 2721) і просушити.
5. Нанесение адгезива: На силанизированныую поверхность фарфора или металла нанести два слоя адгезива Single Bond, высушить в течение 2-5 секунд и выдержать под светом в течение 10 секунд.
6. Маскирование: В случае адгезии к пломбе из амальгамы нанести на металлическую поверхность тонкий (0,25-0,5 мм) слой Маскирующего Агента ЗМ соответствующего оттенка и полимеризовать каждый слой в течение 20 секунд.
7. Установка пломбы: Действовать согласно инструкциям производителя материала.
Снижение чувствительности в области корня
1. Зачистить восстанавливаемую поверхность суспензией пемзы, промыть и высушить.
2. Протравка: Покрыть дентин протравочным гелем Scotchbond, выждать 15 секунд и промывать в течение 10 секунд. Излишки влаги удалить тампоном, оставив поверхность увлажненной.
3. Нанесение адгезива: На протравленный дентин нанести два слоя адгезива Single Bond, просушить 2 секунды и выдержать под светом в течение 10 секунд. Далее нанести два дополнительных слоя адгезива, также просушить 2 секунды и выдержать под светом в течение 10 секунд.
4. Влажной салфеткой удалить слой, ингибированный кислородом.
Дополнительные замечания:
1. Дезинфицирование держателей для кисточек производится в порядке, предусмотренном для инструментов, шприцов и ультразвуковых скалеров, согласно инструкций Американской ассоциации стоматологов и Эпидемиологического центра. ("Инструкции по дезинфекции материалов, инструментов и оборудования в стоматологических поликлиниках, кабинетах и зуботехнических лабораториях")
Условия хранения и использования адгезивной системы ЗМ Single Bond:
1. Хранить компоненты системы при комнатной температуре.
2. Плотно закрывать флакон после каждого использования адгезива.
3. Оберегать компоненты от нагрева и ярких световых лучей.
4. Не хранить компоненты вместе с эвгенолсодержащими химикатами.
5. Система рассчитана на применение при комнатной температуре (примерно 21 - 24°С).
6. Срок хранения системы при комнатной температуре 3 года; срок годности указан на упаковке.
7. Сліди протруювальної гелю видаляються водою. Для видалення крапель неотвердевшего адгезиву слід використовувати спирт.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | 3M ESPE |
Країна виробник | Німеччина |
- Ціна: 3 128 ₴